Caption
Nederland, Utrecht, 17-06-2007.
Op de Oudegracht in Utrecht hangt een metershoge reclame van Dolce & Gabbana aan de gevel van een pand wat gerestaureerd wordt. De restauratie wordt mede gefinancieerd door Dolce & Gabbana. In april 2007 werd er een hoop stampij gemaakt door de Christen Unie nadat bekend werd dat er een metershoge reklamefoto met een vrouw als afbeelding aan een gevel zou komen te hangen.
Het bericht dat er in de oude stad van Utrecht een doek van 200 vierkante meter komt te hangen met de afbeelding van een vrouw in bikini, heeft bij de ChristenUnie-fractie vragen opgeroepen. ?oor het stellen van schriftelijke vragen hierover willen we graag dat de gemeente zich bezint op wat ze doet met haar publieke ruimte. Niet alleen zetten we vraagtekens bij het beeld op de poster, we hechten er waarde aan dat onze openbare ruimtes op een hoogwaardige manier worden ingericht.? zegt fractievoorzitter Mirjam Bikker.
?ulke grote geveldoeken hebben een grote impact op de openbare ruimte. Het is dan goed om te bedenken wat erop staat en of dit een goede invloed heeft. Je moet je afvragen: ?s dit wat we willen??, aldus Bikker.??Recht?Openbare ruimte in een land als Nederland is een schaars goed dat met de nodige zorgvuldigheid moet worden ingevuld. En deze enorme poster past niet bij de manier waarop de ChristenUnie de openbare ruimte zou willen invullen.?Bovendien lijkt de poster een uiting van een cultuur waarin de vrouw als ?ustobject?wordt gezien. Dit doet geen recht aan de vrouw als mens: ?ecennia lang is er gestreden voor een volwaardige positie van de vrouw. En bij het zien van deze enorme poster, stellen wij de vraag: ?s dit daar het resultaat van??, aldus Mirjam Bikker.?Waardigheid?Al met al draagt het geheel niets bij aan de waardigheid van de oude historische binnenstad waar het doek komt te hangen. ?et is dus eigenlijk vooral ook een welstands-vraagstuk? voegt Bikker eraan toe.
Foto: Klaas Jan van der Weij